Jak na povrchovou úpravu plechové střešní krytiny

ukázka plechové střešní krytiny

Střešní krytina je velmi důležitou částí domu, která si vyžaduje maximální pozornost. Každá střecha musí neustále odolávat různým povětrnostním podmínkám jako jsou výkyvy teplot, sníh nebo silný vítr. Plechová střešní krytina dokáže velmi spolehlivě odolávat přírodním nástrahám všeho druhu, a právě proto je oblíbená zejména v oblastech s náročným počasím. I přes všechny výhody se však takový typ střechy neobejde bez správné úpravy povrchu.

Proč je nutná povrchová úprava střechy?

Plechové krytiny všeho druhu podléhají díky neustále měnícím se přírodním vlivům postupné korozi. Toto narušení střechy nelze nijak zastavit, ale pouze zpomalit správnou povrchovou úpravou střešní krytiny, která vám poté zajistí prodloužení životnosti střechy, větší odolnost a delší záruku. Po finanční stránce je nejvíce výhodnou metodou nanesení ochranného nátěru, který zajistí dostatečnou ochranu střechy.

Povrchová úprava střechy

Postup při nátěru střešní krytiny

Nátěr střechy se skládá ze dvou částí. První fáze se provádí za účelem lepší přilnavosti a ochraně před korozí. Druhý nátěr slouží jako ochrana podkladu a zároveň plní estetickou funkci. Nejprve je nutné očistit starou vrstvu od předešlých nátěrů a nečistot. Dále se povrch očistí od koroze pomocí smirkové papíru nebo například ocelového kartáče. Nakonec se střecha očistí vodou od přebytečných nečistot. Poté už je střešní krytina připravena k nánosu základní antikorozní barvy a po jejím uschnutí lze nanést krycí vrstvu.

Polyesterová povrchová úprava   

S různými technologickými postupy se vyvíjejí i možnosti a prostředky určené k povrchové úpravě plechových střešních krytin. Polyesterové nátěry se řadí mezi kvalitní povrchové úpravy střechy. Jejich výhodou je, že poskytují střeše vysokou odolnost a zároveň zlepšují její vlastnosti. Na trhu jsou k dispozici v mnoha barevných odstínech, které mohou být zároveň lesklé i matné. Tento typ úpravy střechy kromě odolnosti vůči korozi a mechanického poškození nabízí silnou odolnost vůči UV záření a náročným vlivům počasí, což rapidně zvyšuje životnost střechy.

Jaký typ povrchové úpravy střechy zvolit?

Na trhu je dnes k dispozici široké spektrum kategorií jednotlivých nátěrů, ze kterých si mohou vybírat i ti nejnáročnější klienti. Mezi nejznámější výrobce patří například Lindab, Satjam nebo Ruukki. Přípravky se liší podle trvanlivosti, odolnosti a ceny. Lidé zastávají často mylný názor, že čím je vyšší tloušťka barevné vrstvy, tím je produkt kvalitnější a životnost bude automaticky vyšší. Ve skutečnosti však více záleží na počtu vrstev, které se vzájemně překrývají, dále na složení konkrétní směsi a výrobní metodě. Brát ohled je nutné také na způsob skladování nátěrového materiálu.

Závěrem

Kvalitní povrchové úpravy střešní krytiny zajišťují vetší mechanickou, ale i korozivní odolnost. S našimi odborníky se můžete spolehnout také na kvalitní položení krytiny a vysokou kvalitu materiálu, což jsou další faktory pro zvýšení životnosti střechy. Pokud plánujete realizovat plechovou střešní krytinu pro vaši nemovitost a nevíte si rady, neváhejte nás kdykoliv KONTAKTOVAT. Poskytujeme řešení nejen pro rodinné domy, ale i průmyslové objekty, skladové haly, supermarkety a podobně.

Napsat komentář