5 výhod plechové střešní krytiny

plechová střešní krytina

Plechové střešní krytiny se v poslední době těší velké oblibě. Stávají se tak zdatným konkurentem například pro pálené střešní tašky. Správně a kvalitně pokrytá střecha je pro každou stavbu nutností. Nejen, že vás ochrání před nepříznivými vlivy počasí, ale zároveň také plní estetickou funkci. Plechová střešní krytina je vhodná jak pro starší budovy, tak pro novostavby. Tento typ provedení s sebou nese několik výhod, které si nyní podrobněji rozebereme.

1.   Odolnost střechy vůči drsným podmínkám

Plechový materiál snadno odolává tepelným výkyvům, vodě i nepříznivým přírodním podmínkám. Díky tomu je vhodná pro stavbu například v horách nebo na podobných místech, kde je nutností počítat s proměnlivým počasím. Oproti keramickým taškám disponuje větší těsností. Vysoká odolnost je dána především povrchovou úpravou, která ji kromě potřebné ochrany dodává také atraktivní vzhled.

2.   Jednoduchá instalace střešních krytin

Plech je oproti jiným materiálům jednoduše instalovatelný. Díky nízké hmotnosti je manipulace velmi jednoduchá, což zároveň snižuje náklady na montáž. Pokládka plechu je tedy mnohem rychlejší než například u tradiční tašky, kde je nutné jednotlivě pokládat výrazně těžší kusy.

3.   Profesionální design plechové krytiny

Kromě vynikajících vlastností materiálu se plechové střechy mohou pyšnit také pěkným vzhledem. Na trhu jsou k dispozici v široké nabídce tvarů a barevných odstínů. Tato výhoda dává zákazníkům možnost široké nabídky, kterou lze snadno přizpůsobit jakémukoli typu budovy. K dispozici jsou například ve standardním červeném odstínu nebo v mnoha dalších méně výrazných provedeních, které jsou oblíbené například u moderních novostaveb. Například střešní krytiny značky PROFI.

4.   Nízká hlučnost plechové střešní krytiny

V dnešní době se již není třeba obávat nadměrného hluku, například během bouřek. Míra hlučností plechové krytiny souvisí s několika dalšími faktory, jako je například provedení tepelné izolace, způsob montáže apod. Hluk je zde způsoben především vibracemi, které jsou způsobeny okolními vlivy, jako je déšť, vítr nebo například kroupy. Při dodržení správného postupu při profilaci krytiny nebo volbou vhodné střešní skladby lze snadno zamezit nadměrnému hluku.

5.   Výhodný poměr ceny a kvality

Kromě prvotřídní pevnosti a odolnosti nelze zapomenout také na výhodnou cenu střešní krytiny. Cenová hladina se pohybuje mnohem níže, než je například zvykem u betonových nebo klasických keramických tašek. Střešní konstrukce je u tohoto typu mnohem méně komplikovaná a zároveň jsou také méně náročné montážní práce, a to především díky lehkosti materiálu, což dohromady vede k nižším nákladům. Plech je taktéž levnějším materiálem než jiné alternativy.

Shrnutí

Tímto jsme si shrnuli nejdůležitější výhody plechových střešních krytin. Naše firma nabízí pro klienty několik typů této krytiny. Pokud budete mít zájem o další informace, můžete nás kdykoliv KONTAKTOVAT. Zajistíme pro vás výrobu i dovoz střešních krytin, spolu s okapovými systémy a dalšími doplňky, které jsou potřebné pro kompletní zhotovení střechy, např. trapézových plechů.