Plechová střešní krytina

Plechové střešní krytiny se stávají čím dál tím populárnější variantou zastřešení. Vyznačují se svou vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám, ale i jednoduchou údržbou, snadnou instalací či ochranou proti ohni, hnilobě, plísni nebo hmyzu. Plechová střešní krytina zkrátka přináší řadu benefitů, které ocení majitelé domů v různých klimatických podmínkách.

Plechová střecha je k dostání v mnoha barvách i matných či lesklých povrchových úpravách, díky čemuž si vybere skutečně každý. Využití má pak opravdu široké. Těší se velké oblibě u průmyslových objektů, rodinných domů, ale i u menších zahradních objektů, a to zejména kvůli její nízké hmotnosti. Zároveň se však může chlubit dobrou pevností i stabilitou a celkovou životností. Správně nainstalovaná a správně udržovaná plechová střešní krytina totiž může vydržet i desítky let. Je také energeticky účinná, protože může odrážet sluneční záření a snižovat tepelnou zátěž na budově.

U nás si můžete vybrat z široké nabídky prémiových druhů plechových střešních krytin, mezi které patří např. Bavaria roof, Gamma, Aria, Prime click, Stigma či krytina naší vlastní výroby – Profi.

Chcete se dozvědět více?

UMÍSTĚNÍ PLECHOVÉ KRYTINY

Kam se hodí plechová střecha?

Dát plech na střechu považujeme za jeden z nejlepších nápadů moderního stavitelství. Od této chvíle však plechové střechy prošly značným vývojem a dnes se jedná o lehké hliníkové či ocelové krytiny, které svým vzhledem připomínají klasické střešní tašky, avšak jsou mnohem vhodnější i do náročných podnebných podmínek, jako jsou horské či průmyslové oblasti.

Plechové střechy jsou populární volbou pro mnoho typů budov. Oblíbené jsou jak pro účely rodinných domů, kde své využití najdou jak u moderních, tak tradičních typů budov, tak např. i u průmyslových či komerčních objektů.

Pokud nad volbou plechové střechy uvažujete, měli byste si na výběru dát skutečně záležet. Se společností STATO střechy s.r.o. však můžete hodit všechny obavy za hlavu. Na trhu působíme již od roku 1994, kdy jsme zahájili svou činnost. Za téměř 30 let působení jsme dokázali vytvořit svou vlastní značku střešní krytiny, za kterou bychom dali ruku do ohně, svitky a tabule a v neposlední řadě jsme také začali nabízet přídavné služby ve formě dělení a ohýbání plechů. Díky našim mnohaletým zkušenostem tak budete mít jistotu, že obdržíte ten nejlepší produkt či službu za vždy dostupnou cenu.

NAŠE STŘEŠNÍ KRYTINY

Jak vybrat plechovou střešní krytinu?

Plechová střešní krytina je populární volbou pro mnoho staveb díky své trvanlivosti, odolnosti vůči povětrnostním vlivům a snadné údržbě. Při výběru je důležité zvážit několik faktorů, které vám pomohou vybrat pro vaši střechu ten správný typ.

V první řadě si vyberte požadovaný styl a vzhled, který bude dokonale sloužit potřebám vaší střechy. Plechové krytiny nabízíme v různých tvarech, typech a barevných provedeních, včetně vlnových plechů, trapézových plechů či imitací cihlové krytiny. Ať už děláte střechu novou nebo rekonstruujete tu původní, vždy máte možnost si vybrat takovou, která bude doplňovat nejen celkový vzhled budovy, ale také např. také okapy či venkovní parapety.

Ve druhé řadě si vyberte typ plechové střechy. V současné chvíli je k dostání krytina velkoformátová, která imituje klasickou pálenou tašku, maloformátová, která je oboustranně ošetřena proti korozi, falcovaná, která nabízí moderní a estetický vzhled nebo skládaná, která je tvořena pomocí šablon.

S výběrem vám rádi pomůžeme. Dodáváme plechové krytiny různých typů, takže se nemusíte bát, že si nevyberete schopni vybrat ten pravý přesně pro vaše potřeby. Nabízíme 6 hlavních typů zastřešení, které s přehledem pokrývají požadavky většiny našich zákazníků. Jedná se o:

PLECHOVÁ KRYTINA

Jak dlouho vydrží střecha z plechu?

Výdrž střechy z plechu záleží na mnoha faktorech. V první řadě samozřejmě na jejím přesném typu, ale dále také na podnebných podmínkách, způsobu instalace či pravidelné údržbě. Pokud je však o střechu řádně pečováno, může svým majitelům s přehledem sloužit desítky let – klidně i 40. Díky vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům, škůdcům i UV záření se proto stává plechová střecha výhodnou investicí do budoucna.

Pokud hledáte kvalitní střechu, která bude splňovat i ty nejnáročnější požadavky, rozhodně bychom vám doporučili plechové střešní krytiny PROFI, které pocházejí přímo z naší dílny a ukrývají v sobě více než 20 let zkušeností a neustálého vývoje. PROFI krytiny jsou však oblíbené nejen pro své technické vlastnosti, ale také pro svůj design, materiál i cenovou dostupnost.

Reference

Ukázky realizací plechových střešních krytin

Pokud hledáte inspiraci či stále nevíte, jaký typ plechové střešní krytiny vybrat, prohlédněte si naše dokončené zakázky a objevte nové možnosti. Pokud vás cokoliv zaujme nebo budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Naše pobočky

Kde všude nás najdete?

Adresa:
2. května 1586
(areál SLAVIA)
763 61 Napajedla

Prodejna:
+420 577 943 064
stato@statostrechy.cz

Kroměříž

Adresa:
Jožky Silného 2349/4
(areál OKC III, sekce 3)
767 01 Kroměříž

Prodejna:
+420 725 349 200
kromeriz@statostrechy.cz

Vsetín

Adresa:
Janová 266
(areál Vsacko)
755 01 Vsetín

Prodejna:
+420 731 008 583
janova@statostrechy.cz

PLECHOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY

Často kladené dotazy

Další důležité informace ohledně plechové střešní krytiny najdete v naší sekci Střešní krytiny – často kladené dotazy. Budete-li mít jakékoliv další otázky, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme. 

Ano, to není žádný problém. I když jsou plechové krytiny velmi lehké, solární panely na ně lze upevnit úplně stejně, jako na klasické taškové střechy. Obvykle se tato montáž skládá z montážních svorek a nosných kolejnic, které jsou k nim připevněny. Na tuto konstrukci se následně umístí solární panely. Dnes se již tato nosná konstrukce nepřipevňuje na spodní střešní konstrukci, ale přímo na trapézový plech či střešní tašky.

Samozřejmě. Pokud plánujete podkrovní prostor užívat i jako obytný, pak jsou pro vás střešní okna nepostradatelná. Nejen, že usnadňují regulaci teploty v domě, ale poskytují také zdroj přirozeného denního světla. Plechová střecha samozřejmě instalaci střešních oken umožňuje.

Střechy z plechu vyžadují silnější izolační vrstvu. Oproti klasickým páleným taškám totiž nemají plechové materiály tak dobré izolační vlastnosti. I přes to však v naprosté většině případů vychází plechová střecha jako levnější varianta. Pro potřeby izolace se pak využívají plastové či bublinkové fólie, které zabraňují pronikání vlhkosti, a slouží zároveň i jako zvuková izolace.

V případě, že je vaše střecha spíš plochá než strmá, jsou pro vás plechové střechy ideálním řešením. Díky lehkosti materiálu totiž jejich minimální sklon začíná už na 5° v případě střechy hliníkové a na 8° v případě střechy plechové.

Pokud už vaše stará střecha neslouží, jak má a je čas na její obměnu, měli byste mít na paměti, že váš dům zůstane po dobu rekonstrukce v podstatě nechráněn. Z toho důvodu je vhodné rekonstrukci realizovat za vhodných klimatických podmínek, které by neměly dům nijak ohrozit. Nejčastěji se proto výměna provádí v období od jara do začátku podzimu.

Orientační cenu naleznete v našem ceníku. Pro přesnější nacenění Vám rádi zpracujeme cenovou nabídku, proto nás neváhejte kontaktovat telefonicky či emailem.