Kvalitní střešní krytiny
Střešní a stěnové trapézové a tabulové plechy
Okapový systém, doplňky

Výběr krytiny ve čtyřech krocích

1. VÝBĚR TVARU TAŠKY

ZEFIR

Jedna z nejvíce ekonomických střešních krytin. Vyznačuje se výjimečně výhodným poměrem cena/užitná hodnota. Dokonale se hodí pro pokrytí objektů obytných, průmyslových i hospodářských komplexů. Umožňuje jednoduchým a levným způsobem dosáhnout jednolitého a estetického efektu při zastřešení objektů sloužících k různému účelu, v jeden komplex budov. Krycí šířka 1,10 m

SARA

Optimální řešení pro pokrytí rodinných domů, podnikatelských a komerčních objektů. Optimalizovaná výška profilu a větší hloubka prolisu působí velmi plasticky. Při použití matné povrchové úpravy se SARA dokonale přizpůsobuje vzhledu tradičních keramických tašek. Krycí šířka 1,10 m

ARIA

Jeden z nejmodernějších výrobků v oblasti ocelových střešních krytin. Dokonale se vyjímá zvláště při použití na obytných objektech. S ohledem na vysoký profil a výšku odskoku se hodí jak na nové, tak na rekonstruované objekty a dává jim charakteristický, neopakovatelný a originální vzhled. Krycí šířka 1,04 m

WENUS

Vysoká, pružná vlna a hluboký prolis dávají střešní krytině WENUS lehkost, eleganci a zdůrazňují její autentický a jedinečný vzhled. WENUS může být použit na rodinné domy, při rekonstrukcích střech památek a sakrálních objektů, ale také k tvorbě individuální, exkluzivní a elitní architektury. Krycí šířka 1,00 m

Přejít na tvary tašek

 

2. VÝBĚR POVRCHOVÉ ÚPRAVY

POLYESTER – tloušťka povrchové úpravy 25 µm

V současnosti velmi rozšířená povrchová úprava, vyznačující výhodným poměrem kvalita/cena. Schopnost lakovaného plechu (lakovaného již před profilováním) udržet si svou barvu a lesk po jistý časový úsek velmi závisí na použitém pigmentu a na tepelné odolnosti nátěru. Všechny námi nabízené povrchové úpravy obsahují velmi stabilní pigmenty. Stálobarevnost je též ovlivněna schopností nátěru odolávat zvýšené teplotě. Polyester nesmí být trvale vystavován teplotám nad 80 °C.

Písemná záruka: 10 let (na stálobarevnost, prorezivění)

Životnost: min. 30 – 40 let v závislosti na prostředí a teplotě

POLYMAT – tloušťka povrchové úpravy 35 µm

Matná varianta polyesteru, která je téměř k nerozeznání od pálených střešních krytin.
Polymat nesmí být trvale vystavován teplotám nad 80 °C.

Písemná záruka: 10 let (na stálobarevnost, prorezivění)

Životnost: min. 40 – 50 let v závislosti na prostředí a teplotě

NOVA – tloušťka povrchové úpravy 50 µm

Špičková povrchová úprava s dvojnásobnou vrstvou lakování oproti polyesteru. Vyznačuje větší odolností proti mechanickému poškození a teplotě. Plechy ošetřené povrchovou úpravou NOVA se mohou používat také v průmyslovém a mořském prostředí. Krycí vrstva NOVA má také výbornou ohebnost a může odolávat ohýbání při velmi malém, doslova „těsném“ průměru oblouku, aniž by tato vrstva popraskala. Jelikož praskliny, které jsou nejvážnějším problémem hlediska koroze, se objevují právě v ohýbaných místech, má Prelaq NOVA obzvláště dobrou ochranu proti korozi, což zajišťuje střešnímu plášti nebo obložení stěn dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu. Teplotní maximum 100 °C.

Písemná záruka: 30 let na prorezivění, 15 let na stálobarevnost

Životnost: min. 60 – 70 let v závislosti na prostředí a teplotě

NOVAMAT – tloušťka povrchové úpravy 50 µm

Novinka 2008 na světovém trhu: špičková povrchová úprava NOVA v matném provedení. Teplotní maximum 100 °C.

Písemná záruka: 30 let na prorezivění, 15 let na stálobarevnost

Životnost: min. 60 – 70 let v závislosti na prostředí a teplotě

 

3. VÝBĚR MATERIÁLU

Plechové střešní krytiny se lisují za studena z pásů plechu, jejichž povrchová úprava je předem zcela dokončena. Firmy, které se zabývají lisováním, používají různé materiály od různých dodavatelů, což je hlavním měřítkem kvality střešní krytiny. Za jednu z nejdůležitějších informací považujeme jasný původ materiálu použitého pro profilování krytiny.

výběr materiálu

Pro výrobu střešních krytin BUDMAT jsou použity povrchově upravené plechy od následujících špičkových evropských výrobců:

SSAB (Švédsko) – jeden z největších světových producentů oceli, má pobočky ve 40 zemích světa a zaměstnává přibližně 10.000 lidí. Obrat v roce 2007 činil cca 122 mld Kč.

VoestAlpine (Rakousko) – největší rakouská huť, ročně vyprodukuje cca 500 tis. tun oceli

ArcelorMittal (Belgie, Polsko) – největší světová huť, zaměstnává 320.000 lidí po celém světě, operuje ve více jak 60 zemích, ročně vyprodukuje cca 115 mil. tun oceli, což je 10% světové produkce oceli. Obrat za rok 2007 činil téměř 2 biliony Kč!

Výrobce bývá označen na spodní straně plechu. Správná gramáž zinkování (275g/m2), technologie nanášení povrchových úprav a profilování krytin na nejmodernějších strojích jsou zárukou vysoké kvality střešních krytin BUDMAT.

 

4. VÝBĚR ODSTÍNU

povrch.
úprava
SAABSSAB (švédský materiál)
polyster cihlová
NCS 742
vínová
NCS 418
višňová
NCS 756
hnědá
NCS 384
grafitová
NCS 087
černá
NCS 015
-
polymat cihlová
NCS 742
vínová
NCS 418
terracotta
NCS 764
hnědá
NCS 384
sv.zelená
NCS 874
tm.zelená
NCS 830
černá
NCS 015
nova cihlová
NCS 742
vínová
NCS 418
čok.hnědá
NCS 434
káv.hnědá
NCS 387
černá
NCS 015
měděná
NCS 778
-
novamat cihlová
NCS 742
vínová
NCS 418
čok.hnědá
NCS 434
tm.zelená
NCS 830
grafitová
NCS 087
černá
NCS 015
-
povrch.
úprava
VoestAlpineVoestAlpine (rakouský materiál)
polyster višňová
RAL 3005
vínová
RAL 3011
modrá
RAL 5010
grafitová
RAL 7011
cihlová
RAL 8004
hnědá
RAL 8017
šedobílá
RAL 9002
  stříbrná
RAL 9006
bílá
RAL 9010
- - - - -
povrch.
úprava
AcelorMittalArcelorMittal (belgický materiál)
polymat vínová
RAL 3009
tm. zelená
RAL 6020
grafitová
RAL 7011
cihlová
RAL 8004
hnědá
RAL 8017
černá
RAL 9005
-

 

Pro lepší orientaci v barevných odstínech dodáváme prodejcům a realizačním firmám zdarma barevné vzorníky. Tyto vzorníky jsou vyrobeny přímo z plechů používaných pro výrobu střešních krytin. Na každém z těchto vzorků najdete štítek s přesnými informacemi o původu materiálu, odstínu a povrchové úpravě.

popis

 

 

 


Délky v tabulkách platí pro celé tašky.
Na objednávku mohou být délky téměř libovolné, dle přání zákazníka.

informace

 

stato@statostrechy.cz STATO střechy s.r.o.,  763 61 NAPAJEDLA,  okres Zlín, Česká republika
   Webdesign by Flash-I-Net © 2008